Skip to main content

Co zrobić, gdy auto nie nadaje się już do użytku?

Posiadanie własnego auta to komfort, z którego bardzo trudno zrezygnować. Nic dziwnego, bo ułatwia ono dojazd do pracy i na zajęcia, robienie codziennych zakupów i podejmowanie wielu wyzwań, z którymi zmagamy się każdego dnia. Korzystanie z komunikacji miejskiej z pewnością znacznie ograniczyłoby te możliwości. Jednak posiadanie samochodu to ni tylko same korzyści. Problem rodzi się wówczas, gdy nasz samochód ulegnie poważnej awarii lub zniszczeniu, wskutek nieprzewidzianej sytuacji na drodze, jaką są różnego rodzaju stłuczki i wypadki. Zakładając, że w takiej sytuacji największym problemem jest właśnie uszkodzony samochód, warto poszukać najlepszych rozwiązań i korzystnych sposobów sprzedaży.

Nieopłacalna naprawa samochodu

Naprawa zniszczonego lub poważnie uszkodzonego samochodu bardzo często przestaje się opłacać. Skomplikowane i duże uszkodzenia wymagają bowiem sporych nakładów pracy i zakupu części, które niejednokrotnie przewyższają wartość samochodu. Z pomocą przychodzą wówczas skupy aut używanych. Ich popularność spowodowała, że przedsiębiorstwa takie powstają w każdych miastach. Skupują one nie tylko sprawne samochody osobowe, dostawcze czy poleasingowe ale również i auta uszkodzone i powypadkowe. Jedną z takich firm jest skupautsopot.pl, w którym szeroka oferta łączy się z jasnymi zasadami działania i wsparciem klienta na każdym etapie procesu kupna-sprzedaży samochodu. Skupy płacą mniej, niż wynosi cena rynkowa, ale zdecydowanie więcej, niż złomy, na które do tej pory trafiały zniszczone lub uszkodzone pojazdy.

Prosta i szybka sprzedaż samochodu

W skupach nie jest istotny stan techniczny samochodu. Jego pracownicy mogą nawet przyjechać we wskazane miejsce, jeśli pojazd nie może dojechać do punktu sprzedaży. Darmowy transport prywatną lawetą i wycena bez kosztów i zobowiązań to domena najlepszych na rynku motoryzacyjnym przedsiębiorstw. Co więcej, działają one w pełni legalnie, a proces zakończony jest podpisaniem umowy. Jest ona zobowiązaniem do zapłaty, która przybiera formę dogodną dla dotychczasowego właściciela pojazdu. Najczęściej gotówka trafia bezpośrednio do jego ręki, tuż po finalizacji transakcji.

Ile można zarobić w skupach aut?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznaczną odpowiedź. Pracownicy skupu dokonują bowiem wyceny, która oddaje rzeczywisty stan techniczny i wartość rynkową pojazdu. Taka wycena jest zupełnie darmowa, a przy tym również niezobowiązująca. To świetna alternatywa dla tradycyjnych złomów zwłaszcza wówczas, gdy samochód jest poważnie uszkodzony i nie nadaje się już do dalszej jazdy. Dzięki skupom można na nim jeszcze nieco zarobić, a zebraną w ten sposób gotówką zasilić pulę, przeznaczoną na zakup nowego auta. Jednak z możliwości tej korzystają również coraz częściej właściciele sprawnych pojazdów, chcący szybko, bezpiecznie i legalnie sprzedać swój samochód, bez żmudnego i czasochłonnego poszukiwania klientów na własną rękę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Przed sprzedażą auta do skupu byłam bardzo zestresowana. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką ...
Sam długo zastanawiałem się, czy mam stulejkę i czy moja przypadłość kwalifikuje się do konsultacji ...
Witold 7 miesięcy temu Jak pozyskać energię za darmo?
Wspaniały artykuł! Bardzo inspirujące jest widzieć, jak technologia może pomóc nam w osiągnięciu samowystarczalności energetycznej. ...
Bartosz 8 miesięcy temu Czym jest biuro kierowców?
Biuro kierowców to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu. Kierowca ubera lub ...