Skip to main content

Co zrobić jeśli Twój samochód nie nadaje się do użytku?

Posiadanie własnego auta to wspaniała sprawa i duże udogodnienie. Nie musimy już męczyć się w komunikacji miejskiej, która jest zatłoczona, brudna i często niepunktualna. Błędem i nieuczciwością byłoby jednak stwierdzenie, że samochód to tylko plusy. Problemem są na przykład zdarzające się na drogach stłuczki i wypadki. Oczywiście, w przypadku takiej sytuacji najważniejsze jest to, żeby nic się nie stało zarówno nam, jako kierowcy, jak i wszelkim innym pasażerom. Zakładając jednak, że mieliśmy szczęście, to i tak zostajemy z problemem, jakim jest uszkodzone auto.

uszkodzony samochód ze skupu aut24

Naprawa jest nieopłacalna - co wtedy?

Możemy takie auto starać się naprawić w warsztacie, ale często jest to nieopłacalne, jeżeli uszkodzenia są skomplikowane i wyjątkowo duże. Wtedy pozostaje nam jedynie sprzedaż samochodu po wypadku w skupie aut. Na szczęście tego typu biznesy są dość popularne i mają swoje siedziby w praktycznie każdym województwie. Zazwyczaj skupy aut działają wielotorowo, to znaczy, skupują zarówno auta sprawne (i to tak osobówki, jak i na przykład dostawcze, poflotowe itp.), ale też prowadzą skup aut uszkodzonych i skup aut powypadkowych. Warto zainteresować się i przeglądnąć ofertę firmy na stronie https://auto-skup24.pl/. Oczywiście, musimy być świadomi tego, że za takie auto dostaniemy odpowiednio mniej, no ale zakładając, że i tak nie opłaca się go naprawiać, to dobrze jest chociaż odzyskać część wartości.

Proces sprzedaży nie jest skomplikowany

Taki samochód po wypadku w sumie sprzedaje się podobnie jak samochód sprawny, z tą różnicą, że oczywiście trzeba najpierw skontaktować się ze skupem, by przyjechali oni na miejsce i stamtąd na własny koszt przetransportowali auto. Oczywiście jest to w pełni legalny biznes, takie skupy pojazdów podpisują oficjalną umowę kupna/sprzedaży pojazdu i wiąże się to z pełnym zabezpieczeniem prawnym. Najczęściej też ich przedstawiciele dają nam gotówkę do ręki zaraz po podpisaniu umowy. Warto o takie rzeczy dopytać.

samochody powypadkowe zakupione w skupie aut24

Wycena pojazdu a opłacalność sprzedaży

Oczywiście, najpierw muszą oni auto zobaczyć i wycenić. Większość skupów postępuje w taki sposób, że przyjazd na miejsce i wycena jest darmowa. Dodatkowo, szczycą się one tym, że płacą możliwie najwyższą cenę, zależną od typu pojazdu i jego stanu. My musimy się raczej nastawić na to, że kokosów za auto po wypadku nie dostaniemy, no ale biorąc pod uwagę, że i tak nie nadaje się ono do jazdy, lepiej się już go pozbyć i zarobić chociaż trochę pieniędzy, które będziemy mogli włożyć na przykład w zakup nowego auta.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Przed sprzedażą auta do skupu byłam bardzo zestresowana. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką ...
Sam długo zastanawiałem się, czy mam stulejkę i czy moja przypadłość kwalifikuje się do konsultacji ...
Witold 7 miesięcy temu Jak pozyskać energię za darmo?
Wspaniały artykuł! Bardzo inspirujące jest widzieć, jak technologia może pomóc nam w osiągnięciu samowystarczalności energetycznej. ...
Bartosz 8 miesięcy temu Czym jest biuro kierowców?
Biuro kierowców to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu. Kierowca ubera lub ...