Skip to main content

Co zrobić z samochodem po wypadku?

Po ciężkim dniu pracy wracasz do domu i na dokładkę przydarza Ci się kolizja. W Polsce codziennie setki ludzi mają ten problem. W najlepszym przypadku musisz odłożyć dalsze plany i w głowie już liczyć rachunek od blacharza. Jednak przy poważniejszych wypadkach może być zagrożone zdrowie i życie uczestników, a czasem wolność sprawcy, nie wspominając już o kosztach rozbitego samochodu.

Samochody po wypadku sprzedane w skupie w Słupsku

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli nie chcesz męczyć się z problemami wiele miesięcy czy lat, przygotuj się zawczasu. Koniecznie pamiętaj o obowiązkowym ubezpieczeniu OC samochodu, zastanów się nad AC i zawsze bądź skupiony na drodze. Nawet jeśli jesteś dobrym kierowcą, nie licz na innych uczestników ruchu i stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

Jak postąpić gdy dojdzie do wypadku?

Gdy jednak już dojdzie do zdarzenia, pierwszym pytaniem w Twojej głowie będzie: co teraz? Po pierwsze, nie panikuj. Po drugie, sprawdź aktualne bezpieczeństwo i zabezpiecz miejsce zdarzenia. Wyłącz i unieruchom pojazd, postaw trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości i jak najszybciej sprawdź czy ktoś nie potrzebuje pomocy.Koniecznie powtórz sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i jeśli jeszcze jej nie masz, zainwestuj w apteczkę samochodową. Jeśli jednak wszyscy są cali, możesz odetchnąć, bo najbardziej poważny problem masz z głowy.

Formalności

W pierwszej kolejności spróbuj rozwiązać sprawę polubownie. Zrób zdjęcia obu pojazdom i spisz oświadczenie o zdarzeniu drogowym (na przygotowanym wcześniej formularzu). Sprawca musi dostarczyć swój numer polisy ubezpieczeniowej. Jeśli nie możecie się dogadać, można zadzwonić po policję na numer 997.

Auto powypadkowe

Kiedy już uporasz się z formalnościami, przyjdzie kolejne ważne pytanie: co zrobić z autem po wypadku? Przy pomniejszych stłuczkach najpewniej skończy się na wizycie u blacharza, wulkanizatora czy mechanika. Jednak przy dużych zniszczeniach, może już nie być opłacalna naprawa i trzeba będzie zdecydować się na kasację.

Skup samochodów powypadkowych

Nie załamuj rąk, w dzisiejszych czasach nie jest to bardzo problematyczne. Najpierw załatw sprawy ubezpieczenia i odszkodowania. Samochód powypadkowy możesz następnie sprzedać, np. przez internet. Jednak nie jest to łatwe i dużo szybszym rozwiązaniem może się okazać skup aut. Wystarczy chwila wyszukiwania w mapach online i już po chwili znajdziesz najlepiej oceniane skupy w Twojej okolicy. Kontaktując się ze skupem https://www.skupautslupsk.pl, który swoje usługi świadczy na terenie Słupska i okolic, możesz liczyć na odbiór auta prosto spod Twojego domu. Wystarczy telefon na numer 604 976 543, podasz dane auta i jego stan, a dostaniesz wycenę. Często transakcja przebiega gotówkowo i już w kilka chwil możesz się pozbyć uciążliwego problemu.

Mężczyzna kontaktujący się ze skupem aut w Słupsku

Czemu warto sprzedać w skupie niesprawne auto?

Jeśli nie podoba Ci się wstępna wycena, możesz zadzwonić do innych punktów skupu i wybrać najbardziej odpowiadający. Jednak nie ma co zwlekać z decyzją i warto załatwić sprawę szybko. Kolejną zaletą jest minimum formalności, które dopełnia się na miejscu. Po zakończeniu sprzedaży wrak znika i możesz już rozglądać się za nowym samochodem, posiadając dodatkowe środki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Przed sprzedażą auta do skupu byłam bardzo zestresowana. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką ...
Sam długo zastanawiałem się, czy mam stulejkę i czy moja przypadłość kwalifikuje się do konsultacji ...
Witold 7 miesięcy temu Jak pozyskać energię za darmo?
Wspaniały artykuł! Bardzo inspirujące jest widzieć, jak technologia może pomóc nam w osiągnięciu samowystarczalności energetycznej. ...
Bartosz 8 miesięcy temu Czym jest biuro kierowców?
Biuro kierowców to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu. Kierowca ubera lub ...