Skip to main content

Jak pozbyć się niesprawnego auta? Skup i złomowanie pojazdów

Dodaj komentarz

Osoby próbujące pozbyć się starego lub niesprawnego auta często stają przed wyborem: skup aut czy złomowanie. W przypadku kiedy nie chcemy podejmować trudu samodzielnej sprzedaży auta, możemy zdecydować się na oddanie go do skupu. Na rynku działa wiele firm zajmujących się tego typu działalnością. Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż w skupie aut za gotówkę często dostępna jest opcja odbioru auta spod wskazanego adresu oraz jego wycena na miejscu.

Szybka gotówka od skupu aut

Czynnikiem zachęcającym potencjalnego sprzedawcę do skorzystania z takiej usługi jest możliwość odebrania gotówki już w dniu sprzedaży. Przykładem miejsca, gdzie to zrobimy jest skup aut Lębork - Tel: 604 976 543. Rozwiązanie takie jest szczególnie atrakcyjne dla osób chcących szybko i bezproblemowo pozbyć się swojego samochodu gdyż kupujący na ogół zobowiązują się dopełnić wszelkich formalności. Pojazdy wyceniane są przez kupującego a na cenę wpływ mają czynniki takie jak wiek auta, jego rodzaj oraz stan techniczny.

Samochody w skupie aut

W skupie aut powypadkowych mamy także możliwość skorzystania z wyceny i odbioru auta bezpośrednio z miejsca wypadku. Inną możliwością pozbycia się auta jest jego zezłomowanie. Metodą legalną jest oddanie pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów. Rozwiązanie to może być opłacalne w przypadku pojazdów przedstawiających niewielką wartość rynkową ze względu na ich wiek, poważne awarie jakim uległy i inne uszkodzenia. Podobnie jak skupy pojazdów, Stacje Demontażu dysponują lawetami dzięki czemu możliwy jest odbiór pojazdu od sprzedającego, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów niesprawnych.

Formalności związane ze sprzedażą auta

Jeżeli dojazd nie jest darmowy, koszt transportu odliczany jest od kwoty na jaką pojazd został wyceniony. Aby zezłomowanie auta było możliwe, konieczne jest dostarczenie kilku dokumentów, takich jak: dowód rejestracyjny pojazdu oraz umowa kupna. Pojazd musi także mieć tablice rejestracyjne a jego waga nie może znacząco różnić się od tej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Po zezłomowaniu pojazdu możliwe jest jego wyrejestrowanie w urzędzie komunikacji. Sprzedaż pojazdu oraz jego zezłomowanie to dwie legalne drogi pozbycia się pojazdu. Każda z nich ma swoje wady i zalety a wybór właściwej zależy od wieku oraz kondycji pojazdu a także preferencji sprzedającego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.