Skip to main content

Jak tanio podróżować w odległe miejsca?

Dodaj komentarz

Marzą Ci się dalekie podróże, ale nie masz zbyt wielu środków do dyspozycji? Nie martw się, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które umożliwią Ci odwiedzenie zagranicy - tej bliskiej i tej dalekiej. Nie zawsze do podróżowania potrzebny jest pokaźny budżet. Można by rzecz, że niskokosztowe podróże potrafią przynieść więcej radości niż te organizowane przez jakieś znane biura podróży.

Turystka, która przyjechała busem do Holandii

Podróżując busami łap okazję

Jednym ze sposobów na w miarę tanie podróżowanie są busy. Na stronach internetowych firm świadczących takie usługi co rusz można trafić na jakąś promocję, umożliwiającą nam połączenia z nawet oddalonymi miejscami zaledwie za kilkadziesiąt złotych, a czasem nawet i za złotówkę. Dla przykładu busy do Holandii Wero-Trans często na swojej stronie internetowej zamieszczają specjalne oferty, związane ze zbliżającymi się świętami, czy też dniami wolnymi.

Gdzie udać się w pierwszą podróż

Podróż do Amsterdamu może być ciekawą pierwszą przygodą dla osoby, która nie ma zbytniego doświadczenia w podróżowaniu. Znajdziemy tam sporo do zwiedzania, miasto jest poza tym bezpieczne, co dodatkowo czyni taką podróż łatwiejszą do zrealizowania. Równie atrakcyjnymi kierunkami na pierwsze podróże mogą być Włochy - niemal każdy chciałby prędzej czy później odwiedzić ten słynący z pizzy, spaghetti i wina kraj. Tu również możemy liczyć na relatywnie tanie połączenia.

Autostop - wiele korzyści

Jednak to nie podróż busami jest tym, co daje najwięcej radości z podróżowania. Jeszcze lepszym sposobem może okazać się autostop. Dzięki niemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, tak potrzebnych na skorzystanie z oferowanych na miejscu docelowym rozrywek. Poza tym autostop daje nieporównywalnie większą okazję na obcowanie z miejscowymi kierowcami, przez co lepiej poznajemy zwyczaje i kulturę kraju, w którym się znajdujemy. Mamy przyjemność poznać niezliczoną liczbę nowych przyjaciół, a także nierzadko możemy skorzystać z ich gościnności i na przykład cieszyć się zaproszeniem na wspólny posiłek, nocleg czy inną formę spędzenia czasu.

Pan, czekający na autostop do Holandii

Gdzie możemy pojechać autostopem

Bariery leżą już tylko w naszej głowie - opisanych jest sporo przykładów osób, które w ten sposób zwiedziły cały świat - poprzez Azję, Australię, obie Ameryki, Afrykę i Europę. Ich filmy na platformach takich jak youtube zyskują stale na popularności, przez co staje się to dodatkowym źródłem przychodów, pozwalającym kompensować wydatki związane z podróżowaniem. Poza tym mają znajomych na każdym krańcu świata, a wspomnienia, które w ten sposób nabyli, pozostaną z nimi do końca życia, zawsze zaciekawiając osoby, z którymi się nimi dzielą.

Początek przygody

Pamiętaj, żeby nie od razu rzucać się na głęboką wodę, zaczynać stopniowo, może najpierw od Europy - podróż do Amsterdamu może być miłym początkiem, możemy skorzystać z oferty firmy oferującej busy do Holandii, by na przykład wrócić Autostopem przez bezpieczne kraje Europejskie, nabywając w ten sposób doświadczenia w łapaniu stopa, co pomoże nam później w łatwiejszych kontaktach z kierowcami na innych kontynentach. Warto o tym pamiętać i zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa, wtedy autostop na zawsze będzie dla nas miłym wspomnieniem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.