Skip to main content

Jak zacząć pracę na Uberze? - Wymagania i formalności

Dodaj komentarz

Praca jako kierowca taxi, jest obecnie bardzo popularnym zajęciem, ponieważ przynosi wysokie zarobki. Rewolucyjną ofertę dla kierowców przygotowała firma Uber, która z impetem wkroczyła na nasz rynek. Kierowcy zatrudnieni pod szyldem tej firmy mają dużą dowolność jeśli chodzi o czas pracy, a zarobki są bardzo zadowalające. Wiele osób zastanawia się jakie wymagania oraz formalności trzeba spełnić, aby takim kierowcom zostać. Okazuje się, że nie trzeba spełnić żadnych bardzo rygorystycznych wymagań, jednak są pewne wytyczne, które są niezbędne. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak zacząć pracę na Uberze.

Praca Uber Kraków

Czym jest Uber?

Zacznijmy jednak od wytłumaczenia, czym tak właściwie jest Uber. Najprościej można powiedzieć, że jest to międzynarodowa firma, która świadczy usługi transportowe dla pasażerów. Obecnie w wielu polskich miastach można spotkać już samochody jeżdżące dla tej firmy, dlatego zostanie kierowcą Ubera jest możliwe niemal w całej Polsce. Warto wspomnieć o tym, że mechanika tej firmy opiera się na sprawnie działającej aplikacji, za pomocą której przyjmowane i rozliczane są przewozy klientów. Zarobki dla kierowców są bardzo atrakcyjne, a elastyczne godziny pracy sprawiają, że może to być zajęcie stałe lub dodatkowe.

Jak zostać kierowcą Uber?

Pracę jako kierowca Ubera można rozpocząć na własną rękę. W takiej sytuacji trzeba prowadzić własną działalność gospodarczą, aby rozliczać się ze wszystkich podatków. Również załatwienie wszystkich formalności stoi po naszej stronie. Lepszym dla wielu osób rozwiązaniem będzie współpraca z firmą partnerską, która pomaga w załatwianiu wszelkich spraw. Przykładem takiej firmy jest OnlyGo, czyli partner Uber w Krakowie, który zapewnia swoim pracownikom wiele benefitów oraz załatwia wszystkie formalności. Pracując dla takiego partnera, nie trzeba prowadzić własnej działalności, ponieważ oficjalnie będziemy zatrudnieni właśnie w firmie partnerskiej.

Jakie formalności trzeba spełnić?

Aby móc rozpocząć pracę jako kierowca Uber, musisz posiadać przede wszystkim prawo jazdy od przynajmniej roku oraz licencję taksówkarską. Oprócz tego wymaganymi do przesłania dokumentami jest dowód osobisty, zaświadczenie o niekaralności, świadectwo odbycia testów lekarskich oraz psychologicznych, zdjęcie profilowe lub dane o działalności gospodarczej, jeżeli nie współpracujemy z partnerem Uber. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://onlygo.pl/jak-zostac-kierowca-uber, gdzie szczegółowo opisano wymagania oraz formalności odnośnie pracy w tym zawodzie. Jeżeli samemu nie chcemy załatwiać wszystkich tych spraw, to współpracując z partnerem firmy Uber, możemy liczyć, że otrzymamy niezbędną pomoc w kwestii załatwienia licencji taksówkarskiej oraz odpowiedniego samochodu, który spełni niezbędne wymagania.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.