Skip to main content

Praktyczne porady i sposoby na oszczędzanie paliwa

Dodaj komentarz

Stale rosnące ceny paliwa wymagają racjonalnych, a zarazem skutecznych rozwiązań. Jednym z nich są karty paliwowe, przeznaczone dla firm, dysponującymi flotą pojazdów. Pozwalają one na poczynienie oszczędności i kontrolę wydatków. Jak działają karty paliwowe i jak skorzystać z przywilejów z nimi związanych?

Kto może zostać posiadaczem karty paliwowej?

Dzięki kartom paliwowym możliwe stało się dokonywanie bezgotówkowych płatności za paliwo na stajach benzynowych, uznających tego typu rozwiązania. Pozwala to na obniżenie kosztów funkcjonowania firm, których działalność w znacznej mierze opiera się na flocie pojazdów, a więc na aktualnych cenach paliw. Z całego szeregu korzyści mogą czerpać również właściciele mniejszych, a nawet jednoosobowych przedsiębiorstw.

Jak zostać posiadaczem karty?

Karty paliwowe zyskują coraz większą popularność, a ich liczba tego typu ofert na rynku sukcesywnie wzrasta. Każda z nich stwarza nieco inne możliwości, które warto dobrać do swoich potrzeb. Z uwagi na to, przydatne są strony typu ranking kart paliwowych, które zestawiają ze sobą najważniejsze dane każdego z operatorów i jednocześnie ułatwiają podjęcie decyzji potencjalnemu nabywcy karty. Teraz pozostaje już tylko załatwienie formalności, co nie stanowi większego problemu dla żadnego przedsiębiorcy. Na ogół proces uzyskiwania karty opiera się na wypełnieniu specjalnego formularza, w którym określa się szacowane wydatki na paliwo. Bo to właśnie od nich zależy wielkość i liczba bonusów, związanych z posiadaniem karty paliwowej. Warto również zwrócić uwagę na ilość stacji, respektujących daną kartę, również tych poza granicami kraju. Najczęściej karty przypisywane są do pojazdów. Miesięczne rozliczenie za paliwo odbywa się wówczas na podstawie zbiorczej faktury.

Dlaczego warto posiadać kartę paliwową?

Korzyści z posiadania karty paliwowej to nie tylko niższa cena paliwa. Karty paliwowe umożliwiają również dokonywanie opłat za konkretne odcinki dróg, a nawet ułatwiają dostęp do pomocy drogowej, jeśli zajdzie taka konieczność. Co więcej, rozwiązania te usprawniają pracę księgowości, ułatwiając gromadzenie i przechowywanie dokumentacji i sprawiając, że jest ona znacznie bardziej przejrzysta. Wszystko to pozwala na dokładną analizę wydatków, co z kolei utrudnia oszustwa i nieuczciwe praktyki niektórych pracowników.

Co to jest karta paliwowa Moyl?

Wygląd karty paliwowej Moyl przypomina nieco kartę debetową. Karta paliwowa nie jest jednak przypisywana do konkretnej osoby, ale do pojazdu. To wyjątkowe rozwiązanie, dzięki któremu może z niej korzystać każdy pracownik, poruszający się danym samochodem. Karta paliwowa dla małej firmy to innowacyjny sposób na transakcje bezgotówkowe, dokonywane na stacjach, respektujących tego typu rozwiązania. Przedsiębiorca, wybierając produkt od Moyl, zyskuje przede wszystkim niższe ceny paliwa, ale również i rabaty na akcesoria samochodowe, związane z codzienną eksploatacją pojazdów, jak np. oleje czy płyny do spryskiwaczy. Opcja prepaid stwarza możliwość odroczenia terminu spłaty należności oraz ustawienia górnego limitu, którego nie można przekroczyć podczas jednego tankowania.

Szczegółowy opis oferty Moyl i najważniejsze korzyści wynikające z posiadania karty zostały przedstawione na stronie https://www.top10kartpaliwowych.pl/ranking/karta-paliwowa-moyl - czyli wspomnianego już wcześniej rankingu, zestawiającego 10 najlepszych propozycji kart paliwowych. 

W jaki sposób oszczędzać paliwo?

Karta paliwowa to jedna z możliwości na oszczędzanie paliwa. Co jeszcze można zrobić, by koszty były nieco mniejsze? Przede wszystkim warto postawić na ekonomiczną jazdę i dobry stan samochodów. Skuteczne okazuje się również racjonalne rozplanowanie trasy, z uwzględnieniem kolejnych odcinków i postojów. Wszystko to, w połączeniu z możliwościami karty paliwowej, stwarza możliwość poczynienia oszczędności i kontrolowania wydatków, co jest niezwykle istotne w dobie sukcesywnego wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.