Skip to main content

Pranie tapicerki samochodowej

Czysta tapicerka to marzenie każdego kierowcy, który dba o swój samochód i spędza w nim wiele czasu. Częste podróże z dziećmi bądź zwierzętami sprawiają, że na tapicerce pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Ich powodem najczęściej jest spożywanie posiłków w samochodzie, picie kolorowych, słodkich napojów a także wsiadanie w mocno zabrudzonym obuwiu. Osoby, które przewożą często zwierzęta domowe najczęściej dodatkowo zmagają się również z sierścią na siedzeniach, która jest niezwykle trudna do usunięcia.

Czyszczenie tapicerki we Wrocławiu - myjnia ręczn Uni Plus

Czyszczenie tapicerki samodzielnie

Chcąc wyczyścić tapicerkę w swoim samochodzie samodzielnie, warto zapoznać z się z poradami zamieszczanymi w internecie. Po wpisaniu w okno wyszukiwarki hasła sposoby na wyczyszczenie tapicerki, w wynikach wyszukiwania pojawi się kilkadziesiąt praktycznych sposobów z wykorzystaniem domowych środków, jak na przykład soda oczyszczona czy ocet, bądź bardziej specjalistycznych preparatów, które dostępne są w sklepach chemicznych oraz w sklepach motoryzacyjnych. Takie prace są jednak bardzo czasochłonne i niekiedy nie przynoszą zamierzonego rezultatu.

Zlecenie prania tapicerki

Osoby, które nie mają czasu i ochoty na samodzielne eksperymentowanie powinny skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Te, które oferują pranie tapicerki samochodowej można błyskawicznie znaleźć na forach i portalach społecznościowych. Zazwyczaj ich pracownicy dojeżdżają do domu klienta, co jest dodatkowym udogodnieniem. Tapicerka po profesjonalnym czyszczeniu wygląda jak nowa i przyjemnie pachnie. Często na ręcznych myjniach samochodowych istnieją usługi tego typu, dlatego pranie tapicerki we Wrocławiu i innych mniejszych lub większych miastach nie sprawia żadnego problemu. Pracownicy firmy korzystają ze środków chemicznych i sprzętu czyszczącego najwyższej jakości, który jest całkowicie bezpieczny dla większości tkanin.

pranie tapicerki we Wrocławksiej myjni ręcznej Uni-Plus

Czyszczenie wnętrza samochodu

Warto powtarzać taki zabieg przynajmniej raz na kilka miesięcy, aby utrzymać swoją tapicerkę w czystości. Dobrze jest skorzystać z takiej usługi tuż przed sprzedażą samochodu, gdyż znacznie zwiększa to szanse na sprzedaż za dużo wyższą kwotę, gdyż wielu klientów zwraca dużą uwagę na wygląd i stan tapicerki. Dużo łatwiejsze w czyszczeniu są siedzenia skórzane, które najczęściej wystarczy jedynie przetrzeć wilgotnymi chusteczkami bądź wilgotną szmatką z dodatkiem odpowiedniego preparatu. Środki do czyszczenia kokpitu i tapicerki dostępne są miedzy innymi w sklepach internetowych, na stacjach benzynowych, w sklepach motoryzacyjnych a także w wielu dyskontach i supermarketach. Należy jednak ściśle trzymać się dołączonej instrukcji stosowania preparatu, aby nie uszkodzić delikatnego materiału i nie doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych zacieków i plam.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Przed sprzedażą auta do skupu byłam bardzo zestresowana. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką ...
Sam długo zastanawiałem się, czy mam stulejkę i czy moja przypadłość kwalifikuje się do konsultacji ...
Witold 7 miesięcy temu Jak pozyskać energię za darmo?
Wspaniały artykuł! Bardzo inspirujące jest widzieć, jak technologia może pomóc nam w osiągnięciu samowystarczalności energetycznej. ...
Bartosz 8 miesięcy temu Czym jest biuro kierowców?
Biuro kierowców to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu. Kierowca ubera lub ...