Skip to main content

Samochody - nasza pasja, hobby

Dodaj komentarz

Motoryzacja stanowi pasję, która fascynuje ludzi na całym świecie. Wiele osób jest kierowcami, dlatego też każdy chciałby mieć jak największy komfort podczas swojej podróży, czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie pozwolić sobie na szybką jazdę oraz czuć moc, która płynie z naszego samochodu.

amochód akupiony przez Pol-Cars

Oszczędność czasu - za jaką cenę?

Jazda samochodem pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu podczas wycieczki albo do pracy. Nie musimy czekać w mocno przepełnionym autobusie i gnieść się w tłumie ludzi, którzy się tam znajdują. Nie należy jednak zapominać, że również koszt utrzymania samochodu jest bardzo spory - oprócz opłat za paliwo dochodzą opłaty za ubezpieczenie samochodu, czy regularne przeglądy i wizyty w serwisie. Nie wspominając już o tym, że trzeba się trochę postarać, aby zapewnić sobie źródło sfinansowania samego zakupu.

Wyścigi samochodowe

Wiele osób przygląda się bacznie także zawodom związanym ze ściganiem się samochodów. Największą popularnością cieszą się oczywiście zawody Formuły 1, której reprezentantem jest prawdziwa elita i najbogatsi konstruktorzy na świecie. Jednakże spore zainteresowanie zyskały także rajdy samochodowe. Dużą popularność tej dyscyplinie przysporzyła także gra "Colin McRae" nazwana od imienia i nazwiska popularnego - czołowego kierowcy w tej kategorii. Brytyjczyk dzisiaj już nie żyje, ale jego nazwisko zostaje nieraz wspominane by utrwalić pamięć o tak wielkim zawodniku.

Auto rajdowe - hyundai - kupione później przez pol-cars

Różnice między Formułą I, a zwykłymi rajdami

Z pewnością fanatycy rajdów samochodowych doskonale wiedzą, czym się różnią auto WRC od bolidu formuły 1, znają też poważniejsze wypadki rajdowe, które miały miejsce podczas wyścigów, a także mistrzów świata z ostatnich lat, czy sukcesy polskich kierowców w różnych zawodach, także tych rangi mistrzowskiej. W rajdach samochodowych mamy dwuosobowe załogi, składające się z kierowcy i pilota, a nie tak jak w formule jeden, gdzie kabina jest zajęta tylko i wyłącznie przez jednego kierowcę.

Rajd Dakar

Poza zwykłymi rajdami samochodowymi, mamy także kilka prestiżowych rajdów, np. Paryż - Dakar. Ze startów w tym rajdzie znany jest Adam Małysz, wybitny skoczek narciarski, który po zakończeniu kariery postanowił spróbować swoich sił właśnie w rajdach i nawet osiągał tam całkiem dobre wyniki. Trasę rajdową charakteryzuje to, że odbywa się najczęściej na drogach, które są ogólnodostępne dla publiczności. Toteż nieraz zdarzały się kraksy, które mogły mieć też negatywne konsekwencje dla publiczności. Tym odróżniają się rajdy samochodowe od wyścigów formuły I, odbywających się na specjalnie wytyczonych dla tych wyścigów torach.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.