Skip to main content

Sprzedaż samochodu

W dzisiejszych czasach, życie bez auta byłoby bardzo trudne. Zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają na obrzeżach miasta, lub na wsi. Ale co zrobić, kiedy to na rynek wchodzi nowy, upragniony model, na który oszczędzaliśmy tyle czasu, aczkolwiek mamy jeszcze stare auto. W grę wchodzą dwie opcje. Złomowanie, ale po co złomować dobry samochód?. Więc drugą, o wiele lepszą i korzystniejszą opcją jest sprzedaż auta.

sprzedaż używanego samochodu

Sprawdź sprawność techniczną

Wiele osób szuka używanego samochodu, przegląda ofert w internecie gdzie sprzedawane są samochody osobowe, ale także i inne. Takie używane auto przed zakupem, należy dokładnie obejrzeć, przejechać się nim, a nawet pojechać na stację kontrolną, która robi też przeglądy, by upewnić się, że nie kupujemy "kota w worku". Bo po co, komu, kolejny grat na podwórku, przed domem. Samochód powinien być sprawny i bezpieczny, by nowy nabywca mógł cieszyć się zakupem, a nie przeklinać sprzedającego.

Umowa kupna sprzedaży

Kiedy już zdecydowaliśmy się na dany pojazd, musimy sporządzić coś takiego, jak umowa kupna sprzedaży samochodu. Jest to umowa zawierana między sprzedającym, a kupującym. Sporządzana jest w dwóch jednakowych egzemplarzach. Taką umowa kupna sprzedaży samochodu, musi zawierać datę i miejsce podpisania. Dane sprzedawcy czyli imię i nazwisko, pełen adres, PESEL, rodzaj i numer dokumentu z którego spisywane zostają dane. Takie same dane soby kupującej, także zawieramy w umowie kupna sprzedaży pojazdu.

umowa kupna sprzedaży samochodu

Co jeszcze umieścić w umowie

Wszystkie dane zawierające informacje o pojeździe, czyli marka, model, rok produkcji, rodzaj silnika, numer Vin, ewentualne informacje dotyczące ubezpieczenia, przeglądu, oraz uszkodzeń jakie ma pojazd również powinny zostać zawarte w dokumencie sprzedaży. Jeśli pojazd ma wydaną kartę, ona również powinna zostać wpisana do umowy. Wszelkiego rodzaju adnotacje, typu przeznaczenie pojazdu, czy auto ma hak, również powinny tam zostać zapisane. W umowie zawarta też musi być kwota jaką musimy zapłacić za dany pojazd i adnotacja kto będzie opłacał podatek od wzbogacenia, w urzędzie skarbowym. W umowie są również zawarte artykuły i paragrafy dotyczące zwrotu pojazdu. Na samym końcu widnieją podpisy obu stron, czyli i kupującego i sprzedającego.

Co potem?

Po wpisaniu takiej umowy kupna sprzedaży samochodu w dwóch jednakowych egzemplarzach, zobowiązani jesteśmy do wypłacenia kwoty zawartej w umowie. Sprzedający natomiast zobowiązany jest do wydania nam pojazdu i wszystkich potrzebnych dokumentów tego auta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Przed sprzedażą auta do skupu byłam bardzo zestresowana. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką ...
Sam długo zastanawiałem się, czy mam stulejkę i czy moja przypadłość kwalifikuje się do konsultacji ...
Witold 7 miesięcy temu Jak pozyskać energię za darmo?
Wspaniały artykuł! Bardzo inspirujące jest widzieć, jak technologia może pomóc nam w osiągnięciu samowystarczalności energetycznej. ...
Bartosz 8 miesięcy temu Czym jest biuro kierowców?
Biuro kierowców to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu. Kierowca ubera lub ...