Skip to main content

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Dodaj komentarz

Sprzedaż samochodu może przybierać współcześnie różne formy. Swoją ofertę można zamieścić na różnego rodzaju portalach internetowych czy też na szybie pojazdu. Wiele osób korzysta również z możliwości, jakie stwarzają giełdy samochodowe oraz komisy. Ci, którym zależy na szybkiej, a zarazem bezstresowej sprzedaży, wybierają na ogół skupy aut używanych. To najlepsza decyzja, jaką podjąć mogą właściciele samochodów nieco starszych, ale również i tych powypadkowych lub uszkodzonych wskutek różnych poważnych awarii.

Jak działa skup aut?

Zasady, w oparciu o które działa skup samochodów, są bardzo proste. Wiele osób jednak myli je z komisami, których funkcjonowanie przebiega nieco odmiennie. Komisy jedynie pośredniczą w sprzedaży, oferując miejsce na placu, gdzie pojazd może czekać na zdecydowanego kupca. Z kolei skupy aut kupują samochody od razu, dzięki czemu nie istnieje konieczność oczekiwania na gotówkę, która w tym miejscu wypłacana jest tuż po finalizacji transakcji. Wybierając najlepszą ofertę, warto przeczytać opinie o firmach, które znajdują się w naszej okolicy. Część z nich skupuje tylko wybrane marki lub też auta luksusowe. Inne, jak np. AUTO-BART Skup Aut Gdynia, mający swoją siedzibę na ul. Obrońców Wybrzeża 14, 81-397 Gdynia (Tel: 604 976 543), skupuje zarówno samochody w pełni sprawne, jak i auta używane, które są uszkodzone lub powypadkowe. Zdecydowanie trudniej jest sprzedać busa czy naczepę, a skupy, które zajmują się pojazdami zabytkowymi należą do rzadkości.

Sprzedaż samochodu w skupie aut

Procedura sprzedaży to kolejny ważny krok po wybraniu firmy, z którą chcemy współpracować. Na ogół rozpoczyna ją wycena, dzięki której możliwe jest oszacowanie realnej wartości samochodu. Bardzo często zdarza się, że pomimo zewnętrznych uszkodzeń, wiele podzespołów działa sprawnie, przez co wartość rynkowa pojazdu zdecydowanie wzrasta. Zaproponowana przez skup aut kwota, podlega jednak negocjacji, dlatego też warto spróbować samodzielnie oszacować swoją ofertę. Kiedy ostateczna cena zostanie już ustalona, przychodzi czas finalizacji transakcji, czyli podpisania adekwatnej umowy. Co ważne, w skupach aut pieniądze przekazywane są wprost do ręki właściciela lub też przez szybki przelew, co zależy od jego preferencji. To idealny sposób, by sprzedać samochod szybko, zarabiając przy tym znacznie więcej gotówki, niż na popularnych złomach.

Skup aut i formalności sprzedażowe 

Rozważając sprzedaż swojego auta w skupie aut, warto obejrzeć krótki film - https://youtu.be/jedpXW5c3tM, przedstawiający najważniejsze informacje o formalnościach, które należy spełnić, w związku ze sprzedażą swojego pojazdu. Jeśli samochód posiada więcej niż jednego właściciela, wszyscy muszą być obecni przy jego sprzedaży. Może się ona dokonać również poprzez odpowiednie pełnomocnictwo, które skup samochodów otrzyma do wglądu. Ważne jest także dostarczenie odpowiednich dokumentów. Będzie to dowód rejestracyjny, karta pojazdu, polisa OC i kluczyki do auta. Jeśli jesteśmy w posiadaniu instrukcji obsługi, książek serwisowych czy dowodów napraw w postaci faktur, warto dołączyć je również do obowiązkowego zestawu dokumentów.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.