Skip to main content

Jak poradzić sobie z pękniętą oponą na autostradzie?

Dodaj komentarz

Jazda autostradą wielu kojarzy się z szybkością i dużą wygodą. W głównym założeniu wybór tej drogi ma oszczędzić nasz czas i przede wszystkim zapewnić większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy, poprzez unikanie skrzyżowań oraz innych wysoko kolizyjnych sytuacji. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć momenty, które mogą nas spotkać na trasie szybkiego ruchu.

Pomoc drogowa tir Wrocław

Awaria na drodze

Jedną z nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą nam się przydarzyć na trasie szybkiego ruchu, jaką jest autostrada, jest nagłe pęknięcie opony. W przypadku takiej awarii przede wszystkim musimy zachować spokój, nasz samochód może zachowywać się inaczej niż zwykle, dlatego ważne jest by działać w kontrolowany sposób i opanować nerwy. Pierwszym krokiem musi być oczywiście zatrzymanie auta, jednak z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nie możemy zapominać o tym, że wokół nas poruszają się samochody z prędkością przekraczająca 100 km/h. Jeśli czujemy, że z naszą oponą coś się dzieje, ale silnik nadal pracuje, a my nie mamy możliwości kontrolowania toru jazdy, niezwłocznie powinniśmy skierować nasz samochód na pas awaryjny. W przypadku autostrady jest to szeroki pas, który jest oddzielony od pasów ruchu linią ciągłą. Należy ustawić pojazd, jak najbliższej bariery ochronnej. Kolejnym krokiem jest włącznie świateł awaryjnych, założenie kamizelki odblaskowej i bezpieczne opuszczenie auta- po upewnieniu się, że mamy taką możliwość. Musimy również ustawić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 metrów od auta, tak by poinformować innych kierowców o naszej awarii. Następnie należy przejść poza barierki ochronne i stamtąd wezwać pomoc drogową, policję lub też firmę, która zajmuje się holowaniem aut z autostrady. Jeśli sytuacja ta zdarzy się w okolicach Wrocławia warto postawić na usługi firmy Pomoc drogowa Wrocław S5 A4 A8. Tir - laweta i holowanie, która sprawnie i szybko usunie problem. Po wykonaniu telefonu należy poczekać na nadjeżdzającą pomoc drogową poza barierami ochronnymi. Nasi pasażerowie, którzy znajadują się w pojeździe powinni uczynić to samo. 

Mobilny serwis

Pomoc drogowa jest w stanie dojechać do klienta i wykonać usługę wulkanizacji opon na miejscu. Jest to możliwe dzięki mobilnemu serwisowi: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/mobilny-serwis/, który jest w stanie naprawić oponę w dowolnym miejscu. Pomoc drogowa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt do wymiany i naprawy opon i jest w stanie przyjechać pod wskazane miejsce niezależnie od pogody i pory dnia, w jak najkrótszym czasie. 

Holowanie z autostrady

Służby, które przyjadą na miejsce, dokonają zabezpieczenia miejsca za pomocą pachołków, dzięki czemu zminimalizuje się ryzyko wjechania innego kierowcy w nasze auto. Holowanie na autostradzie wielu osobom wydaje się nielegalne. Tymczasem holowanie na autostradzie, na przykład po pęknięciu opony w aucie, jest dopuszczalne, ale tylko i wyłącznie przez pojazd do tego uprawiony. Nie ma więc mowy o zadzwonieniu po kolegę, który swoim prywatnym autem będzie nas holował na linie- takie zachowanie jest niedopuszczalne w Polsce. Pojazd zostanie odholowany przez wskazane przez nas miejsce, może to być najbliższy zjazd z autostrady, ewentualnie stacja benzynowa czy też miejsce obsługi pasażerów, gdzie będziemy mogli dokonać ewentualnej wymiany opony na sprawną, co pozwoli nam na dalszą jazdę tą samą trasą.

Pomoc drogowa

Pomoc drogowa codziennie musi zmagać się z wieloma problemami drogowymi. Jeśli interesuje Cię, jak działa pomoc drogowa zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=AU4-JAbEi6o&ab_channel=PiotrFr%C4%85ckowiak, gdzie pokazano, jedną z codziennych interwencji na drodze. Jak widać usługi pomocy drogowej konieczne są w wielu sytuacjach. Najczęstsze przypadki to wypadki i kolizje drogowa. W wielu przypadkach samochód nie jest w stanie samodzielnie jechać i potrzebuje holowania. Jeśli taka sytuacja ma miejsce na autostradzie, konieczne jest wezwanie pomocy drogowej, która posiada odpowiednie uprawniania. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.