Skip to main content

Nowoczesny sposób zarządzania flotą - karty paliwowe

Dodaj komentarz

Przedsiębiorcy, którzy mają flotę pojazdów służbowych, dążą do optymalizacji kosztów. Karta paliwowa jest doskonałym rozwiązaniem dedykowanym firmom oraz właścicielom samochodów firmowych.

Czym tak właściwie jest karta paliwowa? 

Karta pozwala na bezgotówkowe rozliczanie paliwa, dokonywanie opłat za nie, pozwala opłacić wjazdy na autostrady. Różne rodzaje kart, dopasowują się do charakteru danego przedsiębiorstwa. Część z nich funkcjonuje jedynie na obszarze kraju, inne są przeznaczone do użytku międzynarodowego. Możemy je przypisać bądź to na konkretną osobę, danego właściciela, lub też do pojazdu, numeru rejestracyjnego.   

W jaki sposób działa karta paliwowa? 

Przedsiębiorca, który chce nabyć kartę paliwową, musi zadeklarować minimalną miesięczną wartość zużycia paliwa. Karty zabezpieczane są kodem PIN, co gwarantuje, że nie posłuży się nimi osoba nieodpowiednia. Na koniec miesiąca przedsiębiorca wystawia fakturę zbiorczą z załączonym wykazem wszystkich transakcji, rozliczając koszty paliwa oraz innych zakupów, opłacanych przy użyciu karty. Dodatkowo niektóre karty flotowe np. karta paliwowa Moyl pozwala na ustawienie limitów, co znacznie ogranicza potencjalne nieuczciwe użycie. 

Jakie możliwości oferują karty paliwowe? 

Z początku chodziło o to, żeby w prosty, bezgotówkowy sposób naliczać koszty wjazdu na autostrady oraz te związane z zużyciem paliwa. Dziś przy pomocy kart, możemy optymalizować zarządzanie flotą pojazdów. Dodatkowo zamówienie karty jest bardzo proste. Aby dołączyć do programu wystarczy uzupełnić którki formularz na stronie https://www.moyl.pl/zamow-karte, gdzie można otrzymać polską kartę paliwową Moyl. Przedsiębiorca, który korzysta z takiej karty, może wiele zaoszczędzić, nie tylko chodzi o rabaty za każdy litr zatankowanego paliwa. Przedsiębiorca poczyni również oszczędności w księgowaniu wydatków pracowników. Przedsiębiorca może zobowiązać swoich pracowników do podawania stanu liczników kilometrów przy tankowaniu, dzięki czemu przełożony będzie spokojny, że nikt nie zużyje paliwa do celów niepowiązanych z interesem firmy. 

Jakie oferty kart paliwowych funkcjonują na rynku? 

Karty flotowe są coraz bardziej popularne w branży transportowej, dlatego też ich oferta cały czas się powiększa. Firma Flotex zapewniła 'Mapę Cen', dzięki czemu możemy zapoznać się z aktualnymi cenami paliwa ON ze wszystkich stacji, na których dochodziło do zakupu, więc będziemy mogli wybrać te, na których ceny są korzystniejsze. Karty te pozwalają na zakup paliwa na ponad 1700 stacjach ORLEN i Bliska i 500 BP. Użytkownicy kart ORLEN FLOTA mogą uaktywniać nowe opcje m.in. mobi Parking, co pozwala w wygodny sposób, przy pomocy telefonu komórkowego opłacić postój w płatnych strefach parkingowych, zaś via Toll daje możliwość opłaty za drogi przy pomocy prepaid. Najwięcej kart paliwowych na terenie Polski wydaje PKN Orlen, który oferuje możliwość dokonywania opłat za korzystanie z większości autostrad na terenie Europy Zachodniej, wiele możliwości daje też BP Plus Routex. Reasumując, karty flotowe będą źródłem oszczędności oraz efektywnym sposobem zarządzania flotą, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio wdrożone do polityki wewnętrznej firmy. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.