Skip to main content

Praktyczne i ekologiczne rowery elektryczne

Dodaj komentarz
Z roku na rok rowery elektryczne są coraz chętniej wybierane przez liczną rzeszę klientów. I choć zostały zaprojektowane głównie z myślą o chorych, kontuzjowanych oraz starszych osobach, to dziś korzystają z nich ludzie w pełni sił. Oferowane na rynku rowery elektryczne są wyposażone we wspomaganie w postaci silnika elektrycznego oraz pojemnych akumulatorów, które to pozwalają z pomocą silnika elektrycznego na przejechanie średnio od około 40 do 140 kilometrów.

Rower po naprawie w serwisie rowerowym JR Concept na Mokotowie

Sklep rowerowy - szeroka oferta rowerów elektrycznych

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom poszczególnych klientów producenci oferują szeroką ofertę rowerów elektrycznych. W sklepach rowerowych znajdują się bardzo ciekawe modele, spośród których można wybierać nie tylko wspomagane rowery górskie, lecz także trekkingowe, miejskie oraz crossowe. Wiele informacji na temat rowerów elektrycznych można otrzymać od pracowników takich miejsc jak sklep rowerowy JR CONCEPT, mieszczący się na warszawskim Mokotowie. Serwisanci i sprzedawcy, dobrze znający branżę rowerową, odpowiedzą na każde pytanie dotyczące e-bikeów.

Jakie są istotne zalety rowerów elektrycznych?

Przymierzając się do kupna, warto zawsze zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi e - rowerów. Budowa tego nowoczesnego urządzenia nie odbiega w znaczący sposób od budowy zwykłego roweru. Modele elektryczne również posiadają pedały, koła oraz łańcuch napędowy. Ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny i komputer z wyświetlaczem, który to steruje pracą całego silnika i umożliwia jego odpowiednie dostrojenie. Dzięki temu rowerem elektrycznym można jechać z różną prędkością. Ponadto komputer pokazuje kierowcy średnią prędkość na drogach, przebytą odległość, stan naładowania baterii oraz zużycie energii. Wśród ważnych udogodnień można również wymienić możliwość regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy podczas jazdy oraz LED-owe oświetlenie. Na rynku dostępne są modele, którymi to przy pełnym naładowaniu baterii można podróżować nawet do trzech godzin.

Chłopiec na rowerze kupionym w sklepie rowerowym JR Concept w Warszawie

Korzyści ekologiczne i zdrowotne

Podczas używania rowerów elektrycznych nie cierpi nasza planeta, ponieważ pojazd ten nie wydziela spalin. Jego siłą napędową są mięśnie nóg, natomiast prąd jest tu jedynie siłą wspomagającą. To nowoczesne urządzenie jest zatem tanie w eksploatacji, nie emituje hałasu i można nim swobodnie pokonywać większe odległości omijając przy tym korki uliczne. Ponadto podróżowanie rowerem elektrycznym jest korzystne dla zdrowia każdego człowieka. Wpływa ono bowiem na znaczne zwiększenie siły, wytrzymałości oraz sprawności układu sercowo-naczyniowego. Jazda na rowerze elektrycznym pomaga skutecznie obniżyć ciśnienie krwi i tętno spoczynkowe oraz wpływa korzystnie na przemianę materii, dzięki czemu można zgubić zbędne kilogramy.

Czy warto zainwestować w e-bike?

Te niezwykle praktyczne i komfortowe dwa kółka są bardzo skutecznym remedium na problemy transportowe, społeczne oraz ekologiczne. I co najważniejsze są swego rodzaju „siedmiomilowymi butami” w wielu codziennych podróżach. Rower elektryczny to praktyczne i komfortowe urządzenie w które warto się zaopatrzyć.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.